Ekonomika oświaty
Jeżowski Antoni
- Tytuł:
- Ekonomika oświaty
- Autor:
- Jeżowski Antoni
- Wydawnictwo:
- Wolters Kluwer Polska - ABC
- Wydanie:
- 2006
- Oprawa:
- miękka
- Stron:
- 316
- ISBN:
- 83-7416-754-8
Książka zawiera opis rozległych obszarów polskiego systemu oświaty, skonfrontowany z przykładami z innych państw. Skoncentrowano się w niej na szkolnictwie podstawowym i średnim. Zawiera wnioski z polskich badań realizowanych w ramach programów międzynarodowych lub inicjowanych przez polskich naukowców, w tym także rezultaty badań zrealizowanych przez autora opracowania.
"Praca dotyczy zagadnień i problemów o dużej doniosłości praktycznej. Obowiązki w zakresie oświaty nałożone na władze publiczne przez Konstytucję RP są poważne, kosztowne i skomplikowane [...] Autor rzetelnie analizuje te trudności, co jest dużym walorem pracy. Wiele miejsca poświęca na przywoływanie wyników badań amerykańskich (i słusznie - są one najbardziej zaawansowane), z których jednoznacznie można wnioskować, iż idealny system oświatowy po prostu nie istnieje".
prof. dr hab. Zyta Gilowska,
Katolicki Uniwersytet Lubelski
"Tekst wypełnia istotną lukę na rynku wydawniczym. Podejmuje ważną problematykę ekonomicznych aspektów systemu oświaty w Polsce na tle powiązań światowych. [...] To bardzo ciekawa i żywa książka, przede wszystkim dzięki prezentowaniu wielu wyników konkretnych badań, omawianiu przykładów rozwiązań z konkretnych miast, województw czy krajów. Autor umiejętnie łączy informacje uzyskiwane z wielu źródeł".
prof. dr hab. Grażyna Prawelska-Skrzypek,
Instytut Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego
W naszej ofercie również wszystkie pozostałe książki wydawnictwa Wolters Kluwer. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny i błyskawiczną wysyłkę wszystkich książek wydawnictwa Wolters Kluwer! Zapraszamy do zakupów w naszej księgarni.

















